U skladu s preporukama Nacionalnog stožera i u cilju provođenja mjera sprječavanja širenja infekcije koronavirusom, na preglede u Polikliniku Medikol ne primamo do daljnjeg:
➡️ pacijente s akutnim respiratornim simptomima (simptomi prehlade: povišena tjelesna temperatura, kašalj…) i
➡️ sve osobe koje su u izolaciji/samoizolaciji.
- Osobe koje su bile u samoizolaciji prije dogovora o terminu pregleda šalju mail-om Potvrdu epidemiologa/liječnika obiteljske medicine da je ista završila.
- Osoba koja je ikad testirana i bila pozitivna na SARS CoV 2, bez obzira koliko je vremena prošlo od testiranja (ožujak, travanj, svibanj…), i nakon pozitivnog testa NIKADA nije napravila retestiranje mora donijeti na uvid potvrdu testiranja da nije pozitivna na SARS CoV 2 – ne stariju od 48 sati pri dolasku na svoj termin.
- (Ako je osoba bila pozitivna, a po prestanku simptoma se testirala i test je bio negativan, bez obzira kada je to bilo, ne treba se testirati ponovo prije dolaska u Polikliniku)
- Prilikom ulaska u Polikliniku radimo trijažu pacijenata (popunjavanje upitnika s pitanjima o respiratornim tegobama, kontaktima sa zaraženim osobama, samoizolaciji, uvid u potvrde…).
- Nakon popunjavanja upitnika, mjerimo tjelesnu temperaturu beskontaktnim toplomjerom i osobe koje imaju temperaturu višu od 37,2 °C ne primamo.
- Obavezan je dolazak sa zaštitnom maskom za lice.
- Na samom ulazu obavezna je dezinfekcija ruku.
- Pacijente koji imaju rezervirane termine od ranije, molimo da nas kontaktiraju prije dolaska na zakazani termin.
- Ako osoba dolazi iz bilo koje strane države, prije željenog termina mora proći minimalno 14 dana